Szkoła letnia PRECISE

Mamy zaszczyt ogłosić program naszej szkoły letniej PRECISE (PREcision Cosmology In the era of big-data SurvEys). Odbędzie się ona w dniach 3-7 lipca 2023 roku i będzie dotyczyła uczenia technik analizowania dużych zbiorów danuch z obserwacji i symulacji kosmologicznych.

PRECISE jest organizowana z myślą o zapewnieniu studentom i badaczom na początku kariery, którzy są zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzyi zwiększaniem umiejętności, wciągającego doświadczenia edukacyjnego. Program zawiera szeroki zakres aktywności i kursów włączając wykłady, warsztaty ipraktyczne projekty, które umożliwią studentom osiągnięcie praktycznego doświadczenia w analizowaniu dużych zbiorów danych kosmologicznych.

Nasze sesje zajęciowe będą prowadzone przez ekspertów z dziedziny kosmologii. Program obejmie tematykę taką jak techniki analizy danych, metody statystyczne,uczenie maszynowe i wydajne obliczenia.

Szkoła letnia odbędzie się w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wierzymy, że nasza szkoła letnia zapewni każdemu uczestnikowi wartościowe doświadczenie naukowe i zachęcamy do rozpropagowania tego ogłoszenia wśród współpracowników i studentów, którzy mogą być zainteresowani uczestnictwem.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://indico.cft.edu.pl/event/4/

Rejestracja jest otwarta do dnia 30 czerwca 2023 roku.

W razie pytań lub niejasności, skontaktuj się z nami mailowo: contact.precisioncosmo@cft.edu.pl

Z niecierpliwością oczekujemy na przywitanie Cię w szkole letniej.