Tytuł Otwarcie sieci GLORIA w obecności Prezydenta RP.

W dniu 25 kwietnia Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką odwiedził Toruń, miasto rodzinne Mikołaja Kopernika. W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika spotkał się z przedstawicielami środowiska astronomów. Prezydent wysłuchał m.in. krótkiej prezentacji poświęconej społecznościowym projektom astronomicznym. W obecności Prezydenta przeprowadzono zdalną obserwację Słońca przy użyciu zrobotyzowanego teleskopu TAD (Telescopio Abierto Divulgación) w Observatorio del Teide na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie) inaugurując sieć GLORIA dla szerokiego grona użytkowników.

Dodano Czwartek, 25 kwiecień 2013, 04:57 CEST
Ostatnia modyfikacja Środa, 22 maj 2013, 04:31 CEST