Tytuł Nasz wieloletni współpracownik, profesor Maciej Lewenstein, został tegorocznym lauretaem prestiżowej nagrody Fundacji Nauki Polskiej.

Maciek zostal pracownikiem Centrum Fizyki Teoretycznej w 1980 roku. Pracę doktorską, przygotowaną w CFT, obronił w 1983 roku na uniwersytecie w Essen. Będąc naszym pracownikiem habilitował się i otrzymał tytuł profesora w 1993 roku. W 1995 roku przeniósł się najpierw do Paryża a potem do Hanoveru. Od 2005 roku kieruje grupą badawczą w Institute of Photonic Sciences w Barcelonie. Maciek opublikował ponad 400 prac, z czego więcej niż 75 w Physical Review Letters, 1 w Nature i 8 w Nature Physics.

Maćku, wszyscy w CFT przesylamy Ci serdeczne gratulacje!

Dodano Niedziela, 19 sierpień 2012, 04:17 CEST
Ostatnia modyfikacja Środa, 24 kwiecień 2013, 04:17 CEST