Astrofizyka

Witamy na stronie grupy astrofizycznej w CFT PAN.
tvdlf_plot0100

 

Jesteśmy astronomami i fizykami, a pasjonuje nas astrofizyka obliczeniowa. Grupą kieruje prof. Agnieszka Janiuk. . Nasza grupa astrofizyczna w CFT zajmuje się badaniem własności plazmy w bezpośredniom otoczeniu kosmicznych czarnych dziur, w całym zakersie ich mas. Badamy procesy akrecji i wypływu materii z okolic czarnych dziur, stosując metody numerycznych symulacji komputerowych. Wyniki obliczeń staramy się konfrontować z danymi dostępnymi dzięki obserwacjom nieba w zakresie wysokich energii. Zespół istnieje w CFT PAN od roku 2011, współpracujemy z naukowcami z wielu instytucji w Polsce i za granicą.

Na naszych stronach można znaleźć informacje o aktualnych i wcześniejszych członkach grupy i jej współpracownikach, opis naszych aktualnych badań, odnośniki do publikacji w czasopismach naukowych, a także prezentacje wyników badań, które przedstawiliśmy na konferencjach i seminariach specjalistycznych. Ponadto, zamieszcamy odnośniki do naszych artykułów popularno-naukowych, które są dostępne w internecie. Miłego czytania!

Najnowsze informacje są umieszczane na bieżąco w formie wpisów na blogu.

 

Praktyki i staże

Nasz Fanpage

 

Kontakt do nas: astrofizyka@cft.edu.pl

 


by with 2 comments.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>