Astrofizyka

Witamy na stronie grupy astrofizycznej w CFT PAN.
time_650

Ogłoszenie o konkursie na stypendium doktoranckie w naszej grupie.

Jesteśmy astronomami i fizykami, a pasjonuje nas wszystko co związane z kosmosem. Grupą kieruje prof. Agnieszka Janiuk. Zespół istnieje w CFT PAN od roku 2011, współpracujemy z naukowcami z wielu instytucji w Polsce i za granicą. W naszych badaniach, grupa astrofizyczna w CFT zajmuje się czarnymi dziurami we Wszechświecie w całym zakersie ich mas. Badamy procesy akrecji i wypływu materii z okolic czarnych dziur, stosując metody numerycznych symulacji komputerowych. Wyniki obliczeń konfrontujemy z danymi z obserwacji dostępnych dzięki obserwacjom nieba w zakresie wysokich energii.

Na naszych stronach można znaleźć informacje o aktualnych i wcześniejszych członkach grupy i jej współpracownikach, opis naszych aktualnych badań, odnośniki do publikacji w czasopismach naukowych, a także prezentacje wyników badań, które przedstawiliśmy na konferencjach i seminariach specjalistycznych. Ponadto, zamieszcamy odnośniki do naszych artykułów popularno-naukowych, które są dostępne w internecie. Miłego czytania!

Najnowsze informacje są umieszczane na bieżąco w formie wpisów na blogu.

 

Praktyki i staże

Nasz Fanpage

 


by with 2 comments.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>